• Wpisów: 40
  • Średnio co: 12 dni
  • Ostatni wpis: 114 dni temu, 02:46
  • Licznik odwiedzin: 11 176 / 494 dni
 
keight
 
Podczas mojego pobytu w Stanach najbardziej zaprzyjaźniłam się z A (z Filipin) i D(z Afryki Południowej). Dzieliłyśmy mieszkanie(choć pokoje miałyśmy osobno) i życie po-studenckie, na wizie J1.
Niedługo A wyjeżdża. Postanowiła zostać w Stanach i skończyć tu studia. Niestety, przeprowadza się do innego Stanu. Będzie mi jej ogromnie brakowało. Czuję się, jakbym miała przyszywaną siostrę, naprawdę ciężko o człowieka, który ma tyle dobroci i zrozumienia.

Z naszej czwórki stażystek, wszystkie 4 zostają w Stanach. Bardzo mnie to cieszy, mam nadzieję, że będziemy się odwiedzać. Nie powinnam narzekać na przeprowadzkę koleżanek, skoro sama również zamierzam to zrobić.

Najoczywistszym i największym powodem dla którego ludzie nie chcą tu zostać są ograniczone oferty pracy i rozwoju, jak również koszty życia. Bardzo często rozważam różne opcje i jeśli kiedyś ciekawiłoby Was jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi stanami (koszty życia) zapraszam na www.numbeo.com/cost-of-living/

Ostatnio widzę dużo skarg na youtube na program Au pair. Osobiście nie mam żadnego doświadczenia, poza koleżanką która teraz wyjechała na ten program do Włoch. Sama zaczęłam zastanawiać się na podzielenie się moimi doświadczeniami z praktyk i stażu w USA na youtube. Niestety, nigdy nie nagrywałam żadnych vlogów, dlatego nie wiem nawet jak miałabym zacząć.

Ostatnio zaczęłam myśleć o zmianie profesji. Czy to tylko chwilowe? Nie wiem. Niestety, jakikolwiek "poważny" zawód wymaga ode mnie obywatelstwa amerykańskiego, na które będę czekała latami.

Nie mniej jednak w momencie gdy dostanę wkrótce pozwolenie na pracę wciągnę się w wir obowiązków. Na chwilę obecną cieszę się wolnością i odpoczywam przy pięknej pogodzie.
Postaram się informować Was na bieżąco jak postępy. :)


1..jpg


2.jpg


3.jpg


4..jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego